Arsyet pse duhet të vendosni akull në qafë - Bota Sot
Arsyet pse duhet të vendosni akull në qafë

Shëndetësia

E premte, 16 nëntor 2018

Arsyet pse duhet të vendosni akull në qafë

Më: 17 gusht 2017 Në ora: 22:34
Ilustrim

Kujt do t’ia merrte mendja se nëse do të vendosnit akull në qafë ai do të ndikonte në përmirësimin e shëndetit.

Këto janë disa nga arsyet pse ju duhet të vendosni akullin në zonën e qafës.

 Përmirëson gjumin.

 Ndihmon në rritjen e përqendrimit.

 Rregullon problemet me tiroiden.

Përmirëson tretjen.

Eleminon të ftohurën dhe gjendjen gripale.

Nuk do të keni më dhimbje koke.

Redukton stresin dhe ankthin

 Përmirëson humorin.

Rregullon artritin.

Ndihmon për astmën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test