Përmbytjet në zonën e nën Shkodrës, Peleshi: FA pranë banorëve të prekur, shpërndamë 35 ton koncentrat për bagëtitë në Dajç

Shkodra

Përmbytjet në zonën e nën Shkodrës, Peleshi: FA pranë banorëve të prekur, shpërndamë 35 ton koncentrat për bagëtitë në Dajç

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 17:21
Përmbytjet në zonën e nën Shkodrës, Peleshi: FA pranë banorëve të prekur, shpërndamë 35 ton koncentrat për bagëtitë në Dajç

'Rezervat e Shtetit kanë dorëzuar sot 35 ton koncentrat për bagëtitë në fshatrat e njësisë administrative Dajç.'- kështu ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Në një postim në rrjetet sociale Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bën me dije, se pas evakuimit të familjeve të rrezikuara, sigurimit të lëvizjes me mjetet e larta dhe lundruese të FA, shpërndarjen e pakove ushqimore për familjet më në nevojë, Rezervat e Shtetit dorëzuan sot 35 ton koncentrat për bagëtitë në fshatrat e njësisë administrative Dajç.

Postimi i plotë:

'Forcat e Armatosura dhe Ministria e Mbrojtjes vijojnë të jenë pranë banorëve të prekur nga përmbytjet në zonën e Nën Shkodrës. Pas evakuimit të familjeve të rrezikuara, sigurimit të lëvizjes me mjetet e larta dhe lundruese të FA, shpërndarjen e pakove ushqimore për familjet më në nevojë, Rezervat e Shtetit vijuan dorëzimin e 35 ton koncentrat për bagëtitë në fshatrat e njësisë administrative Dajç.'- thekson Peleshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat