Aksion ndaj Call Center-ave në Shkodër, 150 persona shoqërohen në polici, dyshohet se mashtronin…

Shkodra

Aksion ndaj Call Center-ave në Shkodër, 150 persona shoqërohen në polici, dyshohet se mashtronin…

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 16:26
Foto ilustrim

Një aksion masiv është duke u zhvilluar ndaj qendrave të Call Center-ave të dyshuara si të paligjshme në qytetin e Shkodrës.

Policia ka ndërhyrë në disa laqe të ndryshme të qytetit, ku deri më tani mësohet se janë 150 persona të shoqëruar. Dyshohet se përmes mashtrimit, ata përfitonin shumë të konsiderueshme nga qytetarët europianë.

Dy call center-a në zonat  e njohura si “Ura Dervishbeg” dhe pranë teatrit “Migjeni” janë boshatisur nga uniformat blu.

Ende nuk dihen detaje të tjera lidhur me operacionin apo identitetin e të shoqëruarve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat