U shpall në kërkim për atentatin ndaj Albano Bruçi në Shkodër, kush është 20-vjeçari?

Shkodra

U shpall në kërkim për atentatin ndaj Albano Bruçi në Shkodër, kush është 20-vjeçari?

Më: 27 gusht 2022 Në ora: 21:50
Foto ilustrim

Tonato Fusha, 20-vjeç është shpallur në kërkim pasi dyshohet si një nga autorët që qëlloi në drejtim të 25-vjeçarit Albano Bruçi në Shkodër, mbrëmjen e 25 gushtit.

Tonato Fusha është djali i biznesmenit dhe ish-presidentit të Vllaznisë Valter Fushës.

Dyshohet se dy vite më parë mes tij dhe Albano Bruçit kanë pasur një konflikt, për motive të dobëta.

Si pasojë e konfliktit, Albano Bruçi e ka lënë të plagosur të riun.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat