Paralajmërim apo atentat? Pamjet nga vendi i ngjarjes në Shkodër, një plumb kapi “ML” e parkuar

Shkodra

Paralajmërim apo atentat? Pamjet nga vendi i ngjarjes në Shkodër, një plumb kapi “ML” e parkuar

Më: 25 tetor 2022 Në ora: 23:45
Foto nga vendi i ngjarjes

Të shtëna arme janë shënuar mbrëmjen e sotme në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Prek Cali”.

ABC ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, ku shihet se një plumb ka kapur në derën e pasme një makinë tip “ML”.

Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar. Ndërkohë ka dyshime se shënjestër ishte një tjetër makinë.

Mbetet e paqartë nëse është një paralajmërim apo atentat të dështuar ndaj drejtuesit të mjetit, identiteti i të cilit nuk dihet ende.

Deri më tani është raportuar vetëm për një të shtënë me armë zjarri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat