Sekuestrohen 6 makina luksoze/ Shkodër, policia arreston mashtruesin 22-vjeçar

Shkodra

Sekuestrohen 6 makina luksoze/ Shkodër, policia arreston mashtruesin 22-vjeçar

Më: 28 mars 2023 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Një 22-vjeçar nga Shkodra është arrestuar, i akuzuar për mashtrim në blerjen e automjeteve luksoze.

I riu, në bashkëpunim me një person tjetër, paraqitej si klient, duke premtuar se lekët për blerjen e makinave do t’i kalonte në llogarinë bankare të shitësit.

Në fakt, ata merrnin automjetet dhe më pas nuk paguanin asgjë.

Pas denoncimeve të shumta, agjentët sekuestruan 6 makina luksoze me vlerë dhjetëra mijëra euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat