Tejkalim shpejtësie dhe me celular në timon/ Policia e Shkodrës gjatë dy javëve, 9 shoferë të arrestuar, 16 të tjerë nën hetim

Shkodra

Tejkalim shpejtësie dhe me celular në timon/ Policia e Shkodrës gjatë dy javëve, 9 shoferë të arrestuar, 16 të tjerë nën hetim

Më: 16 shkurt 2024 Në ora: 15:45
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 9 persona gjatë dy javëve për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Si rezultat i kontrolleve, gjatë dy javëve gjithashtu ka nisur procedimi në gjendje të lirë për 16 të tjerë, për veprën penale “Drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt”.

Gjithashtu, si rezultat i monitorimit të akseve rrugore të qarkut, me shërbime të shtuara dhe me pajisje të logjistikës bashkëkohore, 📈 janë ndëshkuar administrativisht në total 2662 drejtues mjetesh, të ndarë konkretisht:

•Janë ndëshkuar 70 drejtues mjetesh, për përdorim të xhamave të erresuar;

•Janë ndëshkuar 1099 drejtues mjetesh, për tejkalim shpejtësie;

•Janë ndëshkuar 180 drejtues mjetesh, për parakalime të gabuara;

•Janë ndëshkuar 51 drejtues mjetesh, për përdorim të celularit, gjatë drejtimit të mjetit;

•Janë ndëshkuar 60 drejtues motomjetesh, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse;

•Janë ndëshkuar 83 drejtues automjetesh, për mosvendosjen e rripit të sigurimit;

•Janë ndëshkuar 676 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme;

•Janë ndëshkuar 443 drejtues automjetesh, për ndalim ose pushim të automjetit, në kundërshtim me sinjalistikën rrugore.

Kontrollet e shtuara nga Policia do të vijojnë, në të gjitha akset rrugore urbane, interurbane dhe rurale, si edhe duke përdorur të gjitha mjetet bashkohore logjistike, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat