Konfiskohen mbi 13 mijë copa mjete piroteknike në Bit Pazar të Shkupit

Shkupi

Konfiskohen mbi 13 mijë copa mjete piroteknike në Bit Pazar të Shkupit

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Sot rreth orës 13:00 në Bit Pazar të Shkupit zyrtarët policorë të SPB Shkup arrestuar I.K nga Studeniçani.

Siç njoftojnë nga policia, ati i janë gjetur 13.525 mjete piroteknike.

Nga MPB thonë se kundër tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Ndryshe, policia e Maqedonisë ka rritur aktivitetet për zbulimin e shitësve të mjeteve piroteknike gjatë festave të fundvitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat