Konfiskohen rreth 15.000 mjete piroteknike në Bit Pazar të Shkupit

Shkupi

Konfiskohen rreth 15.000 mjete piroteknike në Bit Pazar të Shkupit

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 16:30
Foto Ilustrim

Zyrtaret policor të SPB Shkup sot në Bit Pazar konfiskohen rreth 15.000 mjete piroteknike.

Nga policia shtojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë parashtresë adekuate.

Më herët u raportua përleshje mes policisë dhe shitësve të mjeteve piroteknike në tregun e Bit Pazarit.

Ndryshe, policia për çdo ditë konfiskon mjete piroteknike nëpër qytete të ndryshme dhe kanë të bëjnë me aksione të përforcuara kundër mjeteve piroteknike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat