Arrestohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje

Shkupi

Arrestohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje

Më: 28 janar 2022 Në ora: 12:22
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme kanë arrestuar personat me iniciale A.R. (18) nga M.H. (18) , të dy nga fshati Jurumleri i Shkupit.

Të njëjtit dyshohet se kanë vjedhur disa gjëra nga një qendër tregtare në rrugën “Kirili dhe Metodi”.

“Gjësendet janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit.

Për rastin është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzim për shkelje të nenit 235 nga Kodi Penal”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat