Arrestohet hajni në Shkup, sendet e vjedhura i kthehen pronarit

Shkupi

Arrestohet hajni në Shkup, sendet e vjedhura i kthehen pronarit

Më: 3 shtator 2022 Në ora: 13:47
Foto ilustrim

Sot në bulevardin “Krste Misirkov” në Shkup zyrtarët policor nga SPB Bit Pazar, kanë privuar nga liria I.B. (55) nga Shkupi për vepër penale “vjedhje e rëndë” sipas nenit 236 të Kodit Penal të RMV, e cila ishte kryer më 15.07.2022.

Është zhvilluar bisedë zyrtare ku i arrestuari ka shpjeguar plotësisht mënyrën e kryerjes së krimit.

Ajo që është marrë i është kthyer të dëmtuarit, dhe kundër I.B. Prokuroriria kompetente do të dorëzojë kallëzim penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat