126 shoferë të sanksionuar gjatë 24 orëve të fundit në Shkup

Shkupi

126 shoferë të sanksionuar gjatë 24 orëve të fundit në Shkup

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 10:46
Foto ilustrim

“Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (02.12.2022) ka vazhduar me kontrollet në komunikacion.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 126 masa, nga të cilat 10 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 14 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, tri sanksione për automjete të paregjistruara.

Gjashtë masa për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, gjashtë sanksione për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit, tre masa për mospërdorim të rripit të…

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat