E rëndë në Shkup! Dy të mitur abuzojnë me 8 vjeçaren

Shkupi

E rëndë në Shkup! Dy të mitur abuzojnë me 8 vjeçaren

Më: 1 maj 2023 Në ora: 14:21
Foto ilustrim

Dy fëmijë të moshës 10 dhe 11 vjeç kanë abuzuar seksualisht me një 8-vjeçare në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Sipas mediave maqedonase ata e kanë regjistruar momentin në celularët e tyre dhe më pas ua kanë dërguar miqve.

Fatmirësisht videoja nuk është publikuar në rrjetet sociale.

Ka qenë nëna e fëmijës së dhunuar që denoncoi menjëherë rastin në komisariatin e Bitpazarit.

Janë marrë masa menjëherë dhe në komisariat është realizuar intervistë me të miturit dhe me prindërit.

Rasti është dorëzuar në prokurori një denoncim përkatës.

“Materialet janë nën kompetencën e Prokurorisë Themelore Publike dhe Qendrës për Çështje Sociale”, tha Toni Angelovski, zëdhënës i MPB-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat