Basha: Me zgjedhje të lira, Rama bie që sot - Bota Sot
Basha: Me zgjedhje të lira, Rama bie që sot

Shqipëria

Basha: Me zgjedhje të lira, Rama bie që sot

Më: 11 janar 2019 Në ora: 06:08
Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në “Opinion” se kryeministri Edi Rama me zgjedhje të lira dhe të ndershme është i rënë sot.

Basha u shpreh se për të realizuar zgjedhje të ndershme, opozita ka propozuar ligje dhe jo fjalë.

Kryedemokrati tha se PD ka propozuar vettingun e politikanëve, dekriminalizim e zgjedhjeve dhe platformën antioligarkike.

“Ne kemi propozuar më shumë se fjalë, kemi propozuar ligje. Vettingun e politikanëve, dekriminalizim e zgjedhjeve dhe platformën antioligarkike.

Duhet ndryshim modeli qeverisjeje”, u shpreh Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...