Strehim dhe përkujdesje mjekësore për 64-vjeçarin - Bota Sot
Strehim dhe përkujdesje mjekësore për 64-vjeçarin

Shqipëria

Strehim dhe përkujdesje mjekësore për 64-vjeçarin

Më: 12 janar 2019 Në ora: 11:07
Strehim dhe përkujdesje mjekësore për 64-vjeçarin

Përkujdesja sociale dhe ndihma për njerëzit në nevojë janë në fokus të ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në këto ditë të ftohta dimri.

Përherë e më shumë qytetarëve në nevojë dhe sidomos moshat e treta po i vihet në ndihmë çdo herë e më shumë si me përkujdesje shëndetësore por edhe sociale.

Rasti i fundit është i gjysh Trifonit i cili tashmë ka një strehë të ngrohtë dhe përkujdesjen e stafit mjekësor.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu për këtë rast u shpreh se, ”që sot ka një strehë për gjysh Trifonin. 64-vjeçari jetonte i vetmuar dhe i pastrehë në Gjirokastër por strukturat tona të shërbimit social e strehuan menjëherë në Shtëpinë e të Moshuarve ku po merr përkujdesjen e duhur nga stafi i qendrës”.

”Të gjitha institucionet tona të përkujdesit social kanë hapur dyert për të mbështetur fëmijë, persona me aftësi të kufizuar, të moshuar që kanë nevojë për strehim emergjent, në këto ditë të ftohta dimri.Dhomat për rastet emergjente janë gati”, u shpreh Manastiriliu. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...