Studentët e Drejtësisë 3 kërkesa për trupën e pedagogëve: Na mbroni… - Bota Sot
Studentët e Drejtësisë 3 kërkesa për trupën e pedagogëve: Na mbroni…

Shqipëria

Studentët e Drejtësisë 3 kërkesa për trupën e pedagogëve: Na mbroni…

Më: 17 janar 2019 Në ora: 06:12
Ilustrim

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë, i janë drejtuar me tre kërkesa trupës së pedagogëve.

Së pari kërkojnë mbrojtjen e tyre si akademikë dhe si prindër për të ndaluar dhunën e Policisë së Shtetit dhe asaj private ndaj studentëve protestues.

Së dyti, kërkojnë garanci që ndaj studentëve protestues nuk do të merren masa.

Së treti, kërkojnë garanci se viti akademik nuk do të digjet.

Kërkesa e studentëve mbyllet me thirrjen: "Na mbroni nga dhuna dhe shantazhet"

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...