A duhet një “vizitë” tek psikiatri për politikanët shqiptarë? Flet Presidenti Ilir Meta - Bota Sot
A duhet një “vizitë” tek psikiatri për politikanët shqiptarë? Flet Presidenti Ilir Meta

Shqipëria

A duhet një “vizitë” tek psikiatri për politikanët shqiptarë? Flet Presidenti Ilir Meta

Më: 17 janar 2019 Në ora: 23:54
Edi Rama dhe Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se është i gatshëm t’i nënshtrohet vizitave për shëndetin mendor.

Ai u pyet nga gazetari Rakipi, lidhur me kryeministrin Rama dhe dyshimet për shëndetin mendor të këtij të fundit. Rakipi e pyeti presidentin, nëse duhet të ketë një ligj për të detyruar zyrtarët t’i nënshtrohen këtyre analizave. Meta u shpreh se nuk do të ishte keq, që një ligj i tillë të ekzistonte.

“Edhe pa ligj, nëse dikush dyshon, jam gati t’i nënshtrohem cdo kontrolli për shëndetin mendor dhe shëndetin në përgjithësi.

Nuk do të ishte keq, do të ishte mirë të kishim një verifikim që nga presidenti tek të gjithë ata që kanë përgjegjësi shtetërore”, u shpreh Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...