1.4 milionë shqiptarë duhet të riaplikojnë për karta ideniteti, ministria jep njoftimin e rëndësishëm - Bota Sot
1.4 milionë shqiptarë duhet të riaplikojnë për karta ideniteti, ministria jep njoftimin e rëndësishëm

Shqipëria

1.4 milionë shqiptarë duhet të riaplikojnë për karta ideniteti, ministria jep njoftimin e rëndësishëm

Më: 19 janar 2019 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme bën me dije se Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 19 Janar 2019, deri në trajtimin e qytetarit të fundit në sportel.

Në kuadër të masave për të përballuar fluksin, Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civil bën me dije se Njësia 1 dhe 2 në Tiranë, nuk do të aplikojnë më pranë njësive të tjera, por është hapur zyrë e re aplikimi pranë Njësisë nr. 2.

“Ministria e Brendshme fton çdo qytetar të verifikojë skadencën e kartës ID dhe të mos e lërë për ditën e fundit aplikimin!”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...