Bregu viziton Shkupin, takim me Zaev dhe Xhaferin - Bota Sot
Bregu viziton Shkupin, takim me Zaev dhe Xhaferin

Shqipëria

Bregu viziton Shkupin, takim me Zaev dhe Xhaferin

Më: 22 janar 2019 Në ora: 16:56
Majlinda Bregu dhe Dimitrov

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu gjatë një vizite në Shkup, është takuar me zyrtarë të lartë qeveritarë.

Mësohet se Bregu ditën e sotme do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev, kryetarin e Parlamentit Talat Xhaferi e ministrin e Jashtëm Dimitrov.

Gjatë takimit të saj me zyrtarë maqedonas, Bregu dha mesazhin e saj të qartë, ndërsa tha se Shkupi është mbështetja e Këshillit për nismat dhe bashkëpunimin midis vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...