Deputetët e PS-së për djegien e mandateve: Parlamenti funksional dhe pa opozitën - Bota Sot
Deputetët e PS-së për djegien e mandateve: Parlamenti funksional dhe pa opozitën

Shqipëria

Deputetët e PS-së për djegien e mandateve: Parlamenti funksional dhe pa opozitën

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 10:35
Foto Ilustrim

Pas propozimit të kryedemokratit Basha për djegien e mandateve të deputetëve të PD-së kanë ardhur dhe reagimet e para nga shumica.

Disa deputetë të PS-së, mes tyre dhe Pjerin Ndreu, u shprehën për median para se të futeshin në mbledhjen e grupit parlamentar se ky është një vendim që i takon opozitës dhe se parlamenti është funksional edhe pa të sakohë ka votat për të miratuar ligje.

Pjerin Ndreu: Parlamenti funksionon kur ka shumicën, 50+1. Nëse është numri i votave për të miratuar ligjet parlaemtni funksionon, çfarë ka.

Deputetja e PS: "Opozita të veprojë si të dojë"

Deputeti i PS: "Është vendim që i takon opozitës".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...