Ambasada e SHBA del me thirrje për protestuesit dhe Qeverinë - Bota Sot
Ambasada e SHBA del me thirrje për protestuesit dhe Qeverinë

Shqipëria

Ambasada e SHBA del me thirrje për protestuesit dhe Qeverinë

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 08:53
Ambasada e SHBA

Vetëm një orë nga nisja e proetstes se lajmeruar nga opozita, qe do te mbahet sot para Parlamentit, Ambasada e SHBA ne Tirane ka dale me nje apel te forte per pjesemarresit ne proteste, per Qeverine dhe per Policine. 

Permes nje deklarate, Ambasada nxit pjesemarresit per proteste paqesore, nderkohe qe Qeverise dhe policise u ben thirrje te tregojne vetepermbajtje.

Mesazhi i Ambasades se SHBA

Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesmarrësit në protestën e sotme që të ushtrojnë paqësisht të drejtën e tyre për t’u mbledhur dhe të refuzojnë dhunën, si dhe iu bëjnë thirrje qeverisë dhe forcave të sigurisë që të tregohen të përmbajtur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...