Moti, rritje graduale e temperaturave - Bota Sot
Moti, rritje graduale e temperaturave

Shqipëria

Moti, rritje graduale e temperaturave

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 07:26
Korçë, shkurt 2019

Fillimi i javës,  25 shkurt 2019 vendi ynë  do të dominohet nga  kthjellimet dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë me me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 15-20 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi  do të jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -8/3°C 

Zonat e  ulëta          -2/12°C

Zonat  bregdetare   1/13°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...