Kaos i plotë në PD/ Grida Duma: Nuk po kërkojmë zgjedhje të parakohshme

Shqipëria

Kaos i plotë në PD/ Grida Duma: Nuk po kërkojmë zgjedhje të parakohshme

Më: 7 mars 2019 Në ora: 06:09
Grida Duma

Ish deputetja e PD-së Grida Duma ka qenë e ftuara e intervistës së televizionit “ABC News”, ku ka folur rreth aksionit të opozitës, të finalizuar me djegien e mandateve të deputetëve, protestat dhe kundërshtimin e ndërkombëtarëve.

Duke dashur të saktësoj qëllimin e ndërmarrjes së hapave ekstreme nga opozita Duma ka thenë:“Fakti që kërkojmë qeveri tranzitore është tregues i dialogut.

Ne flasim për qëndrimin tonë. Ne dhamë modelin e se jemi të parë që do sakrifikohemi.

Ne kemi thënë qeveri tranzitore, nuk kemi thënë zgjedhje të parakohshme.

Ajo që kemi shtruar ne sot është se shkak i lidhjes mes krimit dhe pushteti është Edi Rama”, deklaron Grida Duma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat