Si e lexon Vasili deklaratën e Metës - Bota Sot
Si e lexon Vasili deklaratën e Metës

Shqipëria

Si e lexon Vasili deklaratën e Metës

Më: 21 mars 2019 Në ora: 21:38
Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar në studion e “360 gradë” deklaratën e presidentit Ilir Meta.

Vasili: Është përdorur një krahasim, i cili le të kuptojë që një shtet policor dhe një juntë ushtarake kanë elementë të përbashkët. Ajo që i bashkon është shterimi dhe në vend të orientimit të mjetet e dhunës dhe vendosja e një fronti me dy krah.

Zheji: Dorëheqja e Presidentit e zgjidh apo e komplikon krizën?

Vasili: Problemi qëndron këtu, përsëri mesazhi është ky: Çdo element personal është i parëndësishëm përpara një vendi që zhytet në kaos, të cilin kokëfortësitë e mëdha mund të cojnë në një greminë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...