Grupet e reja parlamentare, Soreca thirrje për dialog mes opozitës dhe deputetëve të PD e LSI - Bota Sot
Grupet e reja parlamentare, Soreca thirrje për dialog mes opozitës dhe deputetëve të PD e LSI

Shqipëria

Grupet e reja parlamentare, Soreca thirrje për dialog mes opozitës dhe deputetëve të PD e LSI

Më: 18 prill 2019 Në ora: 12:15
Lugi Soreca

Pas krijimit të grupeve të reja parlamentare, ambasadori i BE, Lugi Soreca ka bërë thirrje për dialog mes opozitës dhe deputetëve nga listat e LSI e PD në Kuvend.

Soreca tha se tashmë është koha për dialod dhe duhet të ketë pjesëmarrje në zgjedhjet e 30 qershorit.

"Duam që opozita të dialogojë jo vetëm me palët e veta por edhe me qeverinë për tu futur në zgjedhjet lokale. Tani është koha për dialog dhe të ketë pjesëmarrje në zgjedhjet lokale."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...