Balla: Opozita ta harrojë se mund të pengojë zgjedhjet - Bota Sot
Balla: Opozita ta harrojë se mund të pengojë zgjedhjet

Shqipëria

Balla: Opozita ta harrojë se mund të pengojë zgjedhjet

Më: 20 prill 2019 Në ora: 18:20
Taulant Balla

Shumica parlamentare është e vendosur të shkoj në zgjedhje e 30 Qershorit pavarësisht bojkotit të deklaruar nga ana e opozitës. Taulant Balla i kujton demokratëve që deklarojnë së do të gjejnë çdo formë për të bllokuar zhvillimin e zgjedhjeve çfarë parashikon Kodi Penal për këtë vepër.

Në takimin me strukturat e PS në qarkun e Elbasanit, Balla kërkon falje për lënien e Përrenjasin nën drejtimin e LSI.

PS ka nisur fushatën dhe ka zytarizuar disa nga kandidatët për kryetar bashkie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...