Grabitja e Rinasit/ Nis seanca për Alkond Bengasin - Bota Sot
Grabitja e Rinasit/ Nis seanca për Alkond Bengasin

Shqipëria

Grabitja e Rinasit/ Nis seanca për Alkond Bengasin

Më: 23 prill 2019 Në ora: 12:54
Foto

Ka nisur seanca për Alkond Bengasin, një nga të arrestuarit për grabitjen e Rinasit më 9 prill.

Alkond Bengasi është kushëri i Klement Çalës. Ai akuzohet për grabitje, grup të strukturuar dhe armëmbajtje dhe prodhim municionesh.

Vetë Klement Çala, është një person me precedentë të rrezikshëm dhe me të kaluar kriminale në Greqi dhe në Shqipëri po në fushën e grabitjeve të armatosura i cili vazhdon të jetë në kërkim që prej 2013-s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...