Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD - Bota Sot
Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Shqipëria

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 19:33
Foto nga takimi

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet lokale.

Në zyrën e kreut të shtetit kanë mbërritur Dashamir Shehi, Vangjel Dule, Agron Duka dhe Arjan Madhi (PR).

Grupi i Qendrës së djathtë ka propozuar më parë shtyrjen me gjashtë muaj të zgjedhjeve lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...