Denoncimi: Në Bulqizë dy aktivistë të ‘Rilindjes’ tentuan të vrasin një qytetar, policia fsheh krimin - Bota Sot
Denoncimi: Në Bulqizë dy aktivistë të ‘Rilindjes’ tentuan të vrasin një qytetar, policia fsheh krimin

Shqipëria

Denoncimi: Në Bulqizë dy aktivistë të ‘Rilindjes’ tentuan të vrasin një qytetar, policia fsheh krimin

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 17:06
ilustrim

Ish shefi i shtabit të përgjithshëm të Forcave të Armatosura ka denoncuar një ngjarje të rëndë të ndodhur në Bulqizë, ku dy persona kanë tentuar të vrasin një qytetar.

Xhemal Gjunkshi shkruan se ngjarja është fshehur nga policia, pasi rezulton se dy atentatorët janë aktivistë të Partisë Socialiste dhe autoritetet policore po bëjnë të pamundurën që t’i fshehin detajet.

Postimi i plotë i Xhemal Gjunkshit:

Tronditet Bulqiza. Policia fsheh krimin.

Asnje reagim nga Qeveria e Krimit.

Siguria qytetare me e e pasigurte se kurre. Qytetaret ndjehen te pasigurte.

A e dini pse hesht Qeveria e Krimit?

Sepse Kryeministri kudo qe shkon neper Shqiperi, shoqerohet nga 500 police te forcave speciale dhe te nderhyrjes se shpejte, qe i merr nga Tirana.

I bej thirje urgjente Policise se Shtetit dhe Prokurorise se Pergjitheshme te analizoje ngjarjen, te nxjerin para pergjegjesise autoret e ngjarjes.

Te mos punojne per ta fshehur ngjarjen.

Mos te presim qe te vriten dhe te meren jete njerezore.

Ja se cfare me shkruan qytetari nga Bulqiza.

Z.gjeneral nje ngjarje e  rende tentative vrasje ne te hyre qytetit Bulqize,eshte qelluar ne drejtim te nje nje kamioni disa here nga Alban Tançi dhe Feruz Shehu ku ka mbetur i plagosur ne dore drejtusi kamionit.Personat e lartpermendur ja me rrekorde kriminale dhe aktiviste te Rilindjes,policia po ben te pamunduren ta fshehe ngjarjen atentatoret levizin me benz c klas me targa fallco italjane dhe me armatim ne çdo kohe dhe policia nuk i bllokon!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...