Ngërçi politik në Shqipëri, a duhet të japë dorëheqjen Presidenti? Si përgjigjet Meta - Bota Sot
Ngërçi politik në Shqipëri, a duhet të japë dorëheqjen Presidenti? Si përgjigjet Meta

Shqipëria

Ngërçi politik në Shqipëri, a duhet të japë dorëheqjen Presidenti? Si përgjigjet Meta

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 08:35
Meta

Në një dalje për mediat në lidhje me krizën politike në Shqipëri dhe zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor, kreu i Shtetit, Ilir Meta u pyet edhe nëse në një situatë të tillë është i gatshëm të bëjë dorëheqje nga ky post.

“Ky institucion nuk i përket Metës, por Republikës, dhe ku institucion nuk do të bjerë kurrë, përkundrazi nga ky do të fillojë ringritja e Republikës.

 Nuk do të bëhet vendi koloni e asnjë fondacioni ndërkombëtar, është vend që i takon gjithë shqiptarëve, ndaj këtu do të kemi deri në 24 korrik të vitit 2022”, tha Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...