Meta: Ilaçi që shëron krizën është vota direkte - Bota Sot
Meta: Ilaçi që shëron krizën është vota direkte

Shqipëria

Meta: Ilaçi që shëron krizën është vota direkte

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 14:26
Ilir Meta dhe David Harris

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, sot ka zhvilluar një takim me delegacionin e Komitetit Hebreo-Amerikan me qendër në Nju-Jork, të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv, David Harris.

Meta thotë se e ka njohur Harris-in “me situatën aktuale në Shqipëri, krizën e rëndë kushtetuese dhe institucionale që ka përfshirë vendin”, si dhe me propozimin e tij për zgjidhjen, “nëpërmjet zhvillimit të tri palë zgjedhjeve më 13 tetor 2019: vendore, parlamentare dhe të presidentit nga populli.”

Sipas tij, “i vetmi ilaç që shëron vendin nga kjo krizë e thellë përfaqësimi dhe legjitimiteti është vetëm respektimi i votës së lirë dhe direkte të të gjithë qytetarëve shqiptarë, dhe pranimi i verdiktit të tyre final nga të gjithë ne.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...