Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 08:24
Ilustrim

Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të lartë atmosferik e cila po kushtëzon territorin e Shqipërisë me mot të stabilizuar.

Moti sot do të  jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimorë, ndërsa në juglindje  vranësirat do të zhvillohen duke u pasuar nga reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim Juglindje  (SE) me shpejtësi maksimale  7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3  me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   18/29°C

Zonat e  ulëta   19/35°C

Zonat  bregdetare  21/33°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...