Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim - Bota Sot
Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim

Shqipëria

Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 23:54
Pamje nga video

Ndërsa shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë, në Shqipëri disa organizata rinore publikuan studime, ku papunësia dhe emigrimi janë në krye të problemeve.

Të rinjtë shqiptarë pohojnë në anketa një zhgënjim të madh nga forcat politike, të cilat e kanë bërë rininë skeptike dhe pa perspektiva ta qarta për jetën në atdhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...