Përfshihet nga flakët mali në Borsh, zjarrfikësit e kanë të pamundur të ndërhyjnë - Bota Sot
Përfshihet nga flakët mali në Borsh, zjarrfikësit e kanë të pamundur të ndërhyjnë

Shqipëria

Përfshihet nga flakët mali në Borsh, zjarrfikësit e kanë të pamundur të ndërhyjnë

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 23:56
Ilustrim

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Mësohet se zjarri ka përfshirë disa zona kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit.

Por, për shkak të terrenit të vështirë zjarrfikësit nuk mund të ndërhyjnë për të vënë flakët nënkontroll.

Dyshohet se kanë qenë vetë banorët të cilët kanë djegur kullotat, por flakët më pas kanë dal jashtë kontrollit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...