Paloka: Tahiri zbuloi të vërtetën, "shefi i madh" është Rama - Bota Sot
Paloka: Tahiri zbuloi të vërtetën, "shefi i madh" është Rama

Shqipëria

Paloka: Tahiri zbuloi të vërtetën, "shefi i madh" është Rama

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 20:07
Saimir Tahiri

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, duke komentuar seancën e sotme gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, thotë se ky i fundit zbuloi një të vërtetë të madhe, se shefi është kryeministri Rama.

Paloka:Tahiri tha një të vërtetë , po jo ndonjë të re...Edhe më idioti në këtë vend e di që “shefi i madh” është Edvini dhe as Tahiri e askush tjetër që është zhgrryer në krim e korrupsion këto vite, nuk e ka bërë pa bekimin e Ramës.

Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të japë vendimin për Tahirin. Prokuroria ka kërkuar 12 vjet burg. Nëse trupa gjykuese pranon kërkesën e organit të akuzës, Tahiri do të vuajë vetëm 8 vite burg pasi përfiton ulje të 1/3 së dënimit nga gjykimi i shkurtuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...