Kjo pamje nga tërmeti në Shqipëri po bën xhiron e botës - Bota Sot
Kjo pamje nga tërmeti në Shqipëri po bën xhiron e botës

Shqipëria

Kjo pamje nga tërmeti në Shqipëri po bën xhiron e botës

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 19:38
Pamje nga tërmeti

Agjensitë më të mëdha të lajmeve në botë kanë përdorur pikërisht këtë imazh në raportimet e tyre duke pasqyruar situatën e tërmeve në Shqipëri.

Fotoja i përket ish-Fakultettit të Gjeologji Minierave, ku aktualisht ndodhet Shkolla e Magjistraturës.

Si pasojë e tërmetit 5.8 ballë, është shkëputur nga lartësia një bllok masiv betoni dhe ka rënë mbi dy automjete, duke i shkatërruar plotësisht.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...