Gruaja në Sarandë sfidon të ftohtin, lahet në det në fund të janarit - Bota Sot
Gruaja në Sarandë sfidon të ftohtin, lahet në det në fund të janarit

Shqipëria

Gruaja në Sarandë sfidon të ftohtin, lahet në det në fund të janarit

Më: 28 janar 2020 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Teksa Janari mund të konsiderohet edhe muaj më i ftohtë i vitit, ka edhe nga ata guximtarë që i drejtohen detit për të notuar.

Kështu ka ndodhur me një grua në Sarandë, e cila është filmuar teksa noton se detin e këtij qyteti.

Kemi parë disa raste ku burra në Vlorë apo në Durrës, notojnë në det, por kjo është një ngjarje e pazakontë  dhe mund të thuhet se për herë të parë shohim një grua që noton në mes të dimrit.

 

Gruaja është e shoqëruar edhe nga djali i saj i vogël i cili shikon nënën e tij teksa noton, ndërsa vetë ecën në breg. Djali duke i pa shqetësuar dhe herë pas herë luan me guralecët në breg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat