Rama mesazh me fjalë të shenjta: Kolera është si zjarri i ndezur, ndaj shpërndahuni - Bota Sot
Rama mesazh me fjalë të shenjta: Kolera është si zjarri i ndezur, ndaj shpërndahuni

Shqipëria

Rama mesazh me fjalë të shenjta: Kolera është si zjarri i ndezur, ndaj shpërndahuni

Më: 26 mars 2020 Në ora: 09:36
Edi Rama

Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e Covid-19, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t’i përcjell qytetarëve shqiptarë një mesazh sensibilizues, përmes një thënie të shenjtë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama sjell shembullin e thirrjeve që bëheshin për kolerën.

“Fjalë të shenjta🕌🤲🏻⛪🙏 O ju njerëz, kolera është si zjarri i ndezur, dhe ju mund të jeni lëndë djegëse e tij, andaj shpërndahuni që zjarri (kolera) mos të ketë me çka të ndizet dhe kështu ai shuhet. Kur e ndëgjuan, u shpërndanë dhe shpëtuan me lejen e Allahut”, shkruan ndër të tjera Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat