Degjeneron debati/ Bushati: S’jam varur pas bo**ve të dashit për prona. Bollino: Mos bëj si i virgjër - Bota Sot
Degjeneron debati/ Bushati: S’jam varur pas bo**ve të dashit për prona. Bollino: Mos bëj si i virgjër

Shqipëria

Degjeneron debati/ Bushati: S’jam varur pas bo**ve të dashit për prona. Bollino: Mos bëj si i virgjër

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 08:13
Andi Bushati dhe Carlo Bollino

Analisti Andi Bushati është përplasur me gazetarin Carlo Bollino në emisionin “Open”. Bushati dhe Bollino e kanë kthyer debatin për zgjedhoren në akuza personale. Bollino ka akuzuar Bushatin, se ka marrë reklama nga njerëz që kanë vjedhur 140 hektarë pronë publike, ndërsa thotë se është nostaligjik për qeverinë e shkuar. Bushati është kundërpëgjigjur duke thënë se Bollino po mbron atë që është kryeministër dhe pronat i ka pranuar vetë.

Bollino-Ti merr reklama nga njerëz që kanë vjedhur 140 hektarë, gener 2 ka firtuar koncesion nga Berisha pronë publike, për ta bërë gurore, tani ato vlejnë apo nuk vlejnë.

Bushati-Kur Berisha është sjellur si kriminel un nuk jam varur pas boleve të dashit dhe mbroj atë që me jep prona, më 21 janar për shembull.

Bollino-21 janarin e publikoi televizioni im

Bushati-Mos ta flasësh mir shqipen nuk do të thotë të bësh si gore, të dëgjova dhe jam gati të përgjigjem. Sipas Karlos jam aq idiot un e godas Berishën dhe Bashën kur janë në pushtet dhe pronat po i marr tani që janë në opozitë. Karlo po mbron atë që është kryeministër dhe pronat i mar unë.

Bollino-Mos bëj si i virgjër, është e ulët që një gazetar të përdor median e tij të sulmojë gazetarët

Bushati-Pronën e ke pranuar vetë, i ke marrë me 1 euro

Bollino-Nuk jam pronar, kjo është shpifje,ai përdor propagandën e partisë për të shpifur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat