“Për 10 ditë ndoqa një burrë, i bëra…”/ Kush është detektivja shqiptare që zbulon tradhtinë në çift - Bota Sot
“Për 10 ditë ndoqa një burrë, i bëra…”/ Kush është detektivja shqiptare që zbulon tradhtinë në çift

Shqipëria

“Për 10 ditë ndoqa një burrë, i bëra…”/ Kush është detektivja shqiptare që zbulon tradhtinë në çift

Më: 17 qershor 2020 Në ora: 10:43
Shkënda Lili

Detektivja private Shkënda Lili ka zbuluar disa të fshehta nga puna e saj. E ftuar në emisionin Opinion, ajo ka treguar sesi e nisi këtë punë dhe si mundi të zbulonte një tradhti bashkëshortore.

Ajo tregoi se ka ndjekur për 10 ditë një burrë, gruaja e të cilit dyshonte se ky i fundit e tradhtonte. Ajo tha se gjatë kësaj periudhe mblodhi provat, të cilët ishin fotografi dhe video.

“Detektivi është një profesion si çdo profesion tjetër. Unë thjesht faktoj provat. Puna e parë ka qenë tradhti bashkëshortore. Vitet e para ka qenë vetëm kjo. Ishte grua, dhe donte ndihmë sepse kishte dyshime tek partneri i saj dhe donte ta investigonim.

Image

Vetë fjala detektiv do të thotë investigim. E ndoqa 10 ditë. Nëse partneri ka një lidhje tjetër, automatikisht do të takohet brenda 10 ditësh. Provat tona janë faktike. Fotografi, video, vendndodhje ekzakte. Provat faktohen në ambiente publike”, theksoi ajo.

Detektivja tregoi më tej se vitet e fundit ajo është kontaktuar nga prindër të adoleshentëve për të ndjekur se çfarë bëjnë fëmijët e tyre, pasi nuk kanë mundësi t’i kontrollojnë. Ajo tha se problem i adoleshentëve është konsumimi i drogës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat