Greqi: U kapën me 11 kg heroinë, në pranga shqiptarja dhe grekja - Bota Sot
Greqi: U kapën me 11 kg heroinë, në pranga shqiptarja dhe grekja

Shqipëria

Greqi: U kapën me 11 kg heroinë, në pranga shqiptarja dhe grekja

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Dy shtetase, një greke dhe një shqiptare u arrestuan këtë të hënë (29 qershor) pasi në valixhet e tyre u gjetën 11 kilogramë heroinë e pastër.

Shtetësja greke, 47 vjeçe dhe shqiptarja 25 vjeçe, u ndaluan në afërsi të portit të Pireut nga forcat e policisë greke.

Nga kontrolli i policisë në mjetin e tyre, në valixhet e tyre u gjetën 21 pako me madhësi të ndryshme ku në total ishin 11.252 kg heroinë.

Sipas medieve greke, ato i kishin mbështjellur pakot me pastë dhëmbësh për të bërë të mundur humbjen e gjurmëve.

Policia greke deklaron se të dy shtetaset janë pjesë e një rrjeti të strukturuar kriminal të cilët shpërndajnë lëndë narkotike kryesisht në Kretë dhe në ishujt Dodecanese në juglindje të Aegean.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat