Pamjet rrëqethëse, shtrati plot miza ku u mbajt për 15 muaj vajza në Kombinat - Bota Sot
Pamjet rrëqethëse, shtrati plot miza ku u mbajt për 15 muaj vajza në Kombinat

Shqipëria

Pamjet rrëqethëse, shtrati plot miza ku u mbajt për 15 muaj vajza në Kombinat

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 09:46
Foto nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje horror trondit mbarë opinion publik. Nëna, Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa u vetëflijuan në Kombinat, me shpresën se do të ringjalleshin. Ndërsa vajza tjetër e familjes, Blerta arriti të mbijetonte.

Por ajo që e bën edhe më tragjike këtë ngjarje është fakti se kufoma e Anisa Josifit është mbajtur për 15 muaj brenda në shtëpi, në krevatin e saj.

Ky është shtrati, në dhomën e ferrit, ku Anisa Josifi, u dergj e pajetë për muaj me radhë. E ëma e saj , Zhaneta, dhe e motra Blerta, kishin vendosur edhe këtë ventilator, për të larguar insektet dhe kundërmimin e rëndë nga trupi i pajetë i Anisës.

Në këtë shtrat vajza që gjet gjysmë e dekompozuar, lyhej nga e ëma dhe e motra me vaj e uthull, në pritje të ringjalljes së pretenduar.

Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat