Reforma Zgjedhore/ Yuri Kim takim “kokë më kokë” me Taulant Ballën - Bota Sot
Reforma Zgjedhore/ Yuri Kim takim “kokë më kokë” me Taulant Ballën

Shqipëria

Reforma Zgjedhore/ Yuri Kim takim “kokë më kokë” me Taulant Ballën

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 13:24
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Juri Kim që prej orës 11:30 po zhvillon një takim në kryesinë e kuvendit me kreun e grupit të PS Taulant Balla.

Mësohet se në qendër të këtij takimi është reforma zgjedhore. Top Channel mëson po ashtu se disa ditë më parë 5 ambasadorë janë takuar me kryeministrin Rama nga ku është diskutuar për ecurinë e reformës zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita.

Nga burime diplomatike gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se qëndrimi ambasadorëve në këtë takim ka qenë kundra ndalimit të koalicioneve para zgjedhore siç propozohet në ndryshimet kushtetuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat