Rihapja e transportit publik, Manastirliu del me mesazhin e fortë për çdo qytetar - Bota Sot
Rihapja e transportit publik, Manastirliu del me mesazhin e fortë për çdo qytetar

Shqipëria

Rihapja e transportit publik, Manastirliu del me mesazhin e fortë për çdo qytetar

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 10:12
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka përgëzuar mjekët dhe infermierët për punën që po bëjnë në spitalin infektiv duke shtuar se mes pacientëve me simptoma të rënda të COVID19 ka edhe mosha të reja.

“Të bëjmë përpjekje të gjithë bashkë, duke respektuar rregullat, me një vëmendje të shtuar aty ku ka rrezik më të lartë, siç është transporti publik”, bën thirrje Manastirliu.

Postimi i Manastirliut

#COVID19

Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë heroike në spitalin infektiv, ku po përballen me fluksin e shtuar të pacientëve me simptoma të rënda të COVID19, edhe ndër mosha të reja. Të bëjmë përpjekje të gjithë bashkë, duke respektuar rregullat, me një vëmendje të shtuar aty ku ka rrezik më të lartë, siç është transporti publik.

Vendoseni maskën!

❌Mos qëndroni të grumbulluar në stacion

↔️Respektoni distancën

Ruani higjienën vetjake dhe kolektive

#RuaniShëndetin

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat