Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra - Bota Sot
Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Shqipëria

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 06:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qënë 17 kilomentra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qënë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat