CNN: Shqipëria mes nëntë vendeve nga e gjithë bota që kanë hapur dyert për amerikanët

Shqipëria

CNN: Shqipëria mes nëntë vendeve nga e gjithë bota që kanë hapur dyert për amerikanët

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Me shpërthimin e pandemisë së coronavirusit, vendet në Evropë dhe botë mbyllën kufijtë. Por pas heqjes së kufizimeve, disa vendet vendosën ti hapnin, siç është Shqipëria që nuk pengon turistët e huaj të mbërrijnë në Shqipëri.


CNN ka postuar një artikull ku tregon se janë shumë pak vende që për amerikanët janë dyert e hapura. Rezulton të jenë vetëm nëntë ku nuk ekziston asnjë rregull për shkak të coronavirusit:

CNN: Shqipëria mes nëntë vendeve nga e gjithë bota që

BE u ka mbyllur kufijtë amerikanëve dhe shumë vendeve të tjera, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Megjithatë turistërt amerikanë mund të shkojnë në këto vende në Evropë, me rregulla siç mund të jetë karantinimi. Konkretisht ata lejohen në: Ukrainë dhe Britani.

CNN: Shqipëria mes nëntë vendeve nga e gjithë bota që

Shqipëria e goditur nga pandemia e koronavirusit edhe ekonomikisht ka nevojë për turistë të huaj. A do zgjedhin amerikanët të pushojnë në Shqipëri këtë verë? A rrezikojmë me turistët?

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat