Nis puna për tunelin e Skarficës, Rama: Do finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës - Bota Sot
Nis puna për tunelin e Skarficës, Rama: Do finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës

Shqipëria

Nis puna për tunelin e Skarficës, Rama: Do finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 10:59
Tuneli i rrugës Delvinë-Kardhiq

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama beri të ditur se do të nisë puna për tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq.

Rama u shpreh se ky projekt do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, ku po punohet intensivisht për realizimin e një tjetër premtimi dhjetravjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë të nisjes sot të punës për Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq, që do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, ku po punohet intensivisht për realizimin e një tjetër premtimi dhjetravjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme, ju uroj një javë të mbarë”, shkroi Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat