Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi

Shqipëria

Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 21:04
Klement Qerimi

Pedagogu i Universitetit Politeknik në Tiranë, Klement Qerimi ka humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus.

Pas intubimit në spitalin Covid, 47 vjeçari është ndarë nga jeta. Qerimi ishte një profesor inxhinierie në Universitetin Politeknik. Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit dhe miqtë e tij në rrjetet sociale.

Kujtojmë se Klement Qerimi doli në media pas tërmetit të 26 nëntorit, ku fatkeqësisht përveç shkatërrimit të banesës, humbi edhe shikimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat