Spiropali: Falë zoti që ishte Rama kryeministër që mori përsipër ndërtimin e shtëpive, shkollave e lagjeve

Shqipëria

Spiropali: Falë zoti që ishte Rama kryeministër që mori përsipër ndërtimin e shtëpive, shkollave e lagjeve

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 21:35
Ministrja Elisa Spiropali

E ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, ministrja Elisa Spiropali u shpreh se janë 3400 shtëpi individuale që po ndërtohen në kuadër të projektit të rindërtimit.

Spiropali: Në dijeninë time janë 3400 shtëpi individuale që po ndërtohen. Këtë më duhet ta verifikoj. Ka kaluar vetëm një vit që nga ngjarja. Edhe vende të fuqishme që kanë pësuar dëme të tilla, nuk kanë dhënë shtëpi falas, por vetëm kredi të buta.

Falë zoti që ishte Rama kryeministër që mori përsipër që të ndërtonte shtëpitë, shkollat dhe lagjet se të ishte ai gjumashi që keni ju për kryetar partie dhe ajo e maskës, ata jo projekte e buxhete që nuk do të kishte, por do të mbeteshin si ata të Shkodrës që nuk ju dhanë as dëmshpërblimet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat