Deputetët e Beratit mungojnë, Sali Berisha ka një mesazh të fortë për ta

Shqipëria

Deputetët e Beratit mungojnë, Sali Berisha ka një mesazh të fortë për ta

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 18:20
Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha është duke zhvilluar “Foltoren” me mbështetësit e tij në Berat, por ajo që bie në sy është mungesa e deputetëve të këtij qarku.

Berisha: Atyre që nuk janë sot këtu dhe e quajne veten mbështetës të Bashës, të gjithë jemi mbështetës të PD. Një njeri që ccon partinë nga humbja ne humbje, ai duhet të hapë rrugën. I drejtohem të gjithë demokratëve pa përjashtim, njeriu në kriza njihet. Ccfarëbëri ky njeri pasi humbi zgjedhjet, sikur të ishte shkolluar në shtetin e Kim Jong Un, pasi mori një vendim ndaj meje, në kundërshtim me statut, vjen vendimi tjetër përjashton pa pyetur njeri mbi tokë, kryetarin e komisionit të sigurisë Flamur Nokën dhe kulmon para 3 ditësh me qëndrimin ndaj zotin Luan Bacci, kryetar i PD-së Fier.

Ne jemi PD dhe i zgjedhim vetë kryetarët, nuk i zgjedh Tirana. Si të thotë mendja ty, se mund të heqësh kryetarin e Fierit de të emërosh kryetarin e Mallakstër që është një demokrat i mirë por s’mund të behet kjo. Kryetari ka respektuar thjesht vukllnetin e atyre që kanë firmosur thirrjen e kuvendit. Ti hakmerresh.

Akti më i turpshëm në 30 vite është amaendamenti që dërgon Edi Rama nepermjet tij në parlament që SPAK të bëjë Vetingun e deputetevë. Është i domosdoshëm , e kam mbështetur, por jo mbi rregulla për t’u përdorur për të marrë peng deputetët. Duhen rregulla transparente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat